Kontakt a adresa

a  Veselí Medvědi–ve Sloupu Adresa táborové základny:

TZ Medvědín Sloup

Luční 255, 471 52 Sloup v Čechách

GPS:       50.7442044N, 14.6070317E

 

 Táborovou základnu ve Sloupu získali od POP bezúplatným převodem pro Veselé Medvědy na podzim 2016 Radek a Lucka Zázvůrkovi. Především jejich přičiněním byla TZ opravena, nově vybavena a byly narovnány související majetko-právní vztahy. Znovu zprovozněna byla v červnu 2017, a to především nezištné bezúročné půjče od Lucky Voči. Foto film mapující vývoj na TZ v průběhu rekonstrukce můžete vidět ZDE. Radek, Lucka, Jirka a Honza (Veselí Medvědi-Brumlové) se o TZ starali, zajišťovali bezodkladné opravy a údržbové práce do 31.ledna 2023. Po tomto datu (po osamostatnění oddílu Radovani) si ponechali TZ Barbora  Zbejvalová a Lukáš Breburda s kolegy. Brumlové již nemají na vývoj a obsazenost TZ žádný vliv.

 

Popis cesty

Poloha:

Táborová základna (TZ) Medvědín se nachází na úpatí Lužických hor, cca 10 km od České Lípy. Leží 1 km od koupaliště ve Sloupu v Čechách (Radvanecký rybník), v lesním porostu  směrem k obci Lindava. K základně lze dojet autem po zpevněné lesní komunikaci, parkovat je možné přímo před areálem.

Popis a zaměření:

TZ je vhodná pro vícedenní pobyty dětských kolektivů (výlety, školy v přírodě apod.), rovněž tak pro vícedenní pobyty kolektivů „dospěláckých“ (soustředění, teambuildingové akce apod.)

Pro individuální / rodinnou rekreaci není TZ vhodná.

Základna je sezónní a bývá dle aktuálních klimatických podmínek zprovozněna zpravidla od 1. května do 30. září.

Ubytování:

Na TZ je návštěvníkům k dispozici 14 dvouložnicových chatek, stojících v přehledné „podkově“, o celkové kapacitě cca 90 lůžek. V letních měsících lze přistavit i podsadové stany. Pokoje jsou vybaveny nízkými i patrovými lůžky, na kterých jsou PU matrace, potažené hygienickými povlaky.

Ke spaní návštěvníci používají vlastní spacáky, lůžkoviny TZ nenabízí.

Sociální zařízení:

Zrekonstruované WC i sprchy jsou umístěny v samostatné budově v bezprostřední blízkosti chatek, jsou rozdělené chlapci / dívky, a kapacitně plně odpovídají počtu lůžek na TZ. Teplá voda je k dispozici po celý den.

Zázemí:

Zázemí tvoří 2 klubovny (v letních měsících po vyklizení podsad jsou 3) ve velké samostatné budově. Jídelna pro 72 strávníků je umístěna v hlavní hospodářské budově, stejně tak i ošetřovna a dvě „marodky“.

Stravování:

Na TZ je možno využít nabídku snídaní, polo i plných penzí dle domluvy, na požádání je možné zajistit i občerstvení. V konkrétních případech lze řešit stravování svépomocí, a to pří zápůjčce vybavené velkokapacitní kuchyně a po složení kauce.

Cena za pronájem / ubytování:

Cena je stanovována individuálně dle počtu nocležníků, dle délky pobytu, dle využití nabízených služeb a dle zaměření akce konané na TZ. Členové spolku Pionýr jsou při jejím stanovování zvýhodněni.